לימודי רפואה בחו"ל

לימודי רפואה באיטליה


הירשמו כאן לקורס שפה בחו״ל

לימודי רפואה בחו"ל

לימודי רפואה הינם מהמקצועות המבוקשים ביותר בשוק, וזאת משום שכל עוד קיימים בני אדם – תמיד יהיה צורך ברופאים. תחום הרפואה הינו אחד התחומים הדינאמיים והמשתנים ביותר שקיימים בעולם האקדמיה, וכסטודנט לרפואה יש תמיד להישאר עם "היד על הדופק" ולהתעדכן בכל החידושים הטכנולוגיים והתגליות המדעיות בתחום.

המסלול ללימודי רפואה אורך כ 6 שנים, בסופם על הסטודנט להשלים שנת התמחות (סטאג') בבית חולים על פי הדרישות הקבועות בחוק.

שנת הלימודים הראשונה מורכבת בין השאר מקורסים בביולוגיה, אנטומיה, כימיה, פתולוגיה וכן מעבדות במקצועות השונים. במהלך שנות הלימודים הראשונות לומדים הסטודנטים את הרקע התיאורטי הבסיסי של גוף האדם, ואילו רק בשנים מתקדמות יותר נחשפים לתופעות ולמחלות שונות על בסיס זה.

הקשיים בלימודי רפואה בארץ

לימודי הרפואה נחשבים לתחום המבוקש ביותר ביחס למספר המקומות המציעים את המסלול. בארץ קיימות ארבע אוניברסיטאות המציעות מסלול ללימודי רפואה. ביחס לביקוש הרב למקצוע, בכל שנה מגישים את מועמדותם אלפי מועמדים אך רק כעשרה אחוז מהם אכן מתקבלים, מה שהופך את תנאי הקבלה בארץ לגבוהים ביותר מאשר בכל חוג או פקולטה אחרים בארץ. גם לעוברים את הרף המורכב מציוני בגרות ופסיכומטרי, צפויים באוניברסיטאות השונות ראיונות נוספים ומבחנים למיניהם המהווים שלב ניפוי נוסף טרם החלה שנת הלימודים.

למה כדאי ללמוד רפואה באיטליה

איטליה הינה אחת המדינות המבוקשות ביותר בקרב סטודנטים ישראלים המבקשים להתקבל ללימודי רפואה וזאת מכמה סיבות. ראשית, הרמה האקדמית הגבוהה באוניברסיטאות המובילות במדינה, שארבע מהן מדורגות בין 200 האוניברסיטאות הטובות בעולם ללימודי רפואה, והן: אוניברסיטת פאדובה, אוניברסיטת לה-ספיינצה ברומא, אוניברסיטת בולוניה ואוניברסיטת פירנצה.

סיבה נוספת ללמוד רפואה באיטליה הינה שכר הלימוד העומד על 400-1200 יורו לשנה והוא בין הזולים בעולם. כמו כן ניתן להגיש בקשה למילגה על בסיס סוציו-אקונומי נמוך או על בסיס הצטיינות.

בנוסף, בכל שנה יוצאים ללמוד רפואה באיטליה בין 150-200 סטודנטים ישראלים, מה שעוזר לשמר את קהילת הסטודנטים הישראלים בכל אוניברסיטה במדינה. נוסף על הסטודנטים הישראלים, לומדים רפואה באיטליה עוד סטודנטים רבים ממגוון מדינות, ביניהן: סין, יפן, אלבניה, יוון וכל מדינות אירופה.

ימי הלימוד באיטליה וכן שעות הלימוד במשך היום מהוות גם הן יתרון, וברוב האוניברסיטאות הלימודים מתקיימים בימים ב'-ו' בשעות הבוקר והצהריים 8:30-16:00. לאחר שנות הלימוד העיוניות קיימת האפשרות לקיים את שנת ההתמחות (סטאג') גם בארץ, בהתאם לדרישות הקבועות בחוק.

איפה כדאי ללמוד רפואה באיטליה

איטליה משופעת אוניברסיטאות, אך המובילות ביניהן בתחום לימודי הרפואה הן:

לימודי רפואה באוניברסיטת פאדובה

אוניברסיטת פאדובה נוסדה בשנת 1222 ונחשבת לאחת האוניברסיטאות העתיקות במדינה. עובדה זו לא מנעה ממנה להתפתח ולגדול וכיום היא בעלת 13 פקולטות במקצועות שונים ולומדים בה כ-60,000 סטודנטים, הן איטלקים והן זרים. אוניברסיטת פאדובה ממוקמת בין 200 האוניברסיטאות הטובות בעולם ללימודי רפואה מה שמבטיח את הרמה האקדמית של הלימודים בה.

האוניברסיטה מציעה לסטודנטים מערכת ממוחשבת לאיסוף מידע בכל אחת מספריות הפקולטות וכן בספרייה הראשית. כמו כן מציעה האוניברסיטה לסטודנטים מגוון פעילויות נוספות, כגון מרכזי ספורט ותרבות המפוזרים ברחבי האוניברסיטה בפקולטות השונות.

לימודי רפואה באוניברסיטת לה ספיינצה ברומא

אוניברסיטת לה ספיינצה ממוקמת גם היא בין 200 האוניברסיטאות הטובות בעולם ללימודי רפואה, והיא האוניברסיטה הראשונה שנוסדה ברומא בשנת 1303.

כיום האוניברסיטה כוללת 19 פקולטות שונות וכן שני בתי ספר הנמצאים בבעלות האוניברסיטה. הפקולטות מפוזרות ברחבי רומא, ומתפרשות על פני למעלה מ-50 בניינים והיא בעלת עשרות ספריות ברחבי העיר וכן מספר רב של מוזיאונים
אוניברסיטאים.

הקמפוסים השונים מציעים פעילויות רבות לעשרות אלפי הסטודנטים הלומדים בהם, הכוללות פעילויות חברתיות, תרבותיות או ספורטיביות. אוניברסיטת בולוניה אוניברסיטת בולוניה הינה האוניברסיטה העתיקה ביותר בעולם המערבי. 

האוניברסיטה נוסדה בשנת 1088 וכיום נמנית על רשימת 200 האוניברסיטאות הטובות בעולם ללימודי רפואה. האוניברסיטה בעלת 23 פקולטות שונות ומורכבת מחמישה קמפוסים שונים המפוזרים על פני חבל הארץ אמיליה-רומניה הנמצא בצפון המדינה הנחשב למפותח יותר. האוניברסיטה מציעה מגוון תוכניות לימוד ותוכניות לחילופי סטודנטים וכן כוללת ספריות רבות, אשר בחלקן ניתן למצוא כתבים מקוריים של הוגי דעות ומדענים מההיסטוריה האנושית.

לימודי רפואה באוניברסיטת פירנצה

אוניברסיטת פירנצה נוסדה בשנת 1321 וידועה אף היא כאחת מהעתיקות במדינה. היא בעלת 12 פקולטות המפוזרות על פני העיר פירנצה וממוקמת גם היא בין 200 האוניברסיטאות הטובות בעולם ללימודי רפואה. כאוניברסיטה המקבלת בכל שנה סטודנטים זרים רבים, הוקם באוניברסיטה מרכז תרבותי ייחודי שתפקידו להקל על הסטודנטים הזרים בקשיי הקליטה והשפה. בשעות הפנאי מציעים הקמפוסים השונים פעילויות ספורט ותרבות שונות, וכן מוזיאון אוניברסיטאי.

בנוסף מציעה האוניברסיטה תוכניות שונות למילגה וחילופי סטודנטים הממומנים על ידי האוניברסיטה. אוניברסיטת פביאה אוניברסיטת פאביה נוסדה ב-1361 וידועה כמוזיאון של ממש. היא נחשבת לאוניברסיטה קטנה – יחסית, בעלת 9 פקולטות בהן לומדים למעלה מ-22,000 סטודנטים. באוניברסיטה מחלקה שלמה העוסקת בקשרי חוץ, מספר ספריות ומוזיאונים אוניברסיטאים וכן מרכז ספורט ארצי.
לימודי רפואה באיטליה
 
חפשו אותנו ברשתות החברתיות
 • פייסבוק סאמר סקול
 • אינסטגרם סאמר סקול
 • פייסבוק לימודים בחו"ל
צור קשר
טלפון רב-קווי 03-5354449
לחצו לשיחה חינם

קמפוס לימודים מקבלת את שכרה ממוסדות הלימוד השונים
לפיכך שירותי הרישום וליווי הסטודנט אינם כרוכים בתשלום.

 • לימודים בגרמניה - המכינה הכי נחשבת בישראל ובגרמניה
  לימודים בגרמניה, המכינה הכי חשובה בישראל ובגרמניה
  קרא עוד אודות לימודים בגרמניה - המכינה הכי נחשבת בישראל ובגרמניה
 • טיול אחרי צבא, לימוד שפה בחו"ל
  טיול אחרי צבא בסטייל חדש, הילדים של ... כבר נסעו לשם
  קרא עוד אודות טיול אחרי צבא, לימוד שפה בחו"ל
 • לימודי רפואה באיטליה באנגלית, יותר זול מישראל
  לימודי רפואה באנגלית באיטליה
  קרא עוד אודות לימודי רפואה באיטליה באנגלית, יותר זול מישראל
 • ללמוד באיטליה - אין זול מזה
  לימודים באיטליה במחירים מדהימים
  קרא עוד אודות ללמוד באיטליה - אין זול מזה
 • לימודים בקנדה - יותר טוב מארה"ב
  לימודים בקנדה - מלימודי תואר ועד קורסים קצרים
  קרא עוד אודות לימודים בקנדה - יותר טוב מארה"ב
 • סאמר סקול 2019
  רוצים חוויה לכל החיים ? הרשמו עכשיו לסאמר סקול של קמפוס
  קרא עוד אודות סאמר סקול 2019
 • לימודים בספרד ב 1000 יורו לשנה
  לימודי תואר בספרד ב 1000 יורו לשנה, כדאי, משתלם ויותר זול מישראל.
  קרא עוד אודות לימודים בספרד ב 1000 יורו לשנה
 • לימוד שפות בחו"ל - ממש לא יקר
  לימודי שפות בחו"ל מתאים לכל כיס !
  קרא עוד אודות לימוד שפות בחו"ל - ממש לא יקר