לימודים בחו"ל > מאמרים וכתבות > לימודי רפואה בחו"ל

לימודי רפואה בחו"ל


הירשמו כאן לקורס שפה בחו״ל

לימודי רפואה בחו"ל

הקשיים בארץ, האפשרויות בחו"ל, יתרונות וחסרונות של כל מדינה ומה קורה כשחוזרים לארץ?

מאז ומתמיד היה לכם חלום אחד - להיות רופאים. ההורים מספרים לכם שכבר בגן הילדים , פינת הרופא הייתה המקום האהוב עליכם ביותר. אך טבעי היה כשגם כשבגרתם התנדבתם בלהט למד"א ובצבא הייתם חובשים קרביים מצטיינים.
עכשיו אתם אחרי שירותכם הצבאי, אולי אף אחרי שנסעתם להודו, נפאל ושאר שכיות החמדה בעולם ואתם נכונים יותר מתמיד לכבוש את ספסל הלימודים ולהגשים את חלומכם.
 
אם אתם ברי מזל וממוצע הבגרות שלכם הוא 110 לפחות והציון של הבחינה הפסיכומטרית שלכם הוא 730 ומעלה, קרוב לוודאי שתהיו בין אלו שילמדו רפואה באחת האוניברסיטאות בארץ, זאת בתנאי שתצלחו את מחסום וועדת הקבלה. כמובן שעליכם להביא בחשבון שבמהלך השנים הראשונות ללימודיכם, לא תוכלו לעבוד לפרנסתכם ותצטרכו למצוא מימון מתאים ללימודים. לימודים אלו מחייבים למידה מרובה וכדי לסיים את הלימודים בהצלחה ולהגשים את חלומכם, עליכם להקדיש לכך את כל כולכם.
 
אם אינכם נמנים על ברי המזל לעיל, שגורלם שפר עליהם והציונים שלכם נופלים במעט מאלו הדרושים על מנת להתקבל ללימודי רפואה בארץ, עומדות בפניכם שתי אופציות: האחת לוותר על לימודי הרפואה לחלוטין וללמוד מקצוע אחר או להגשים את החלום שלכם ולצאת ללמוד רפואה בחו"ל .
 
לימודי רפואה בחו"ל, לכאורה קל יותר, לעיתים זול יותר, אך בכל זאת ישנם משתנים שכדאי מאוד להביאם בחשבון בעת שאתם מחפשים את האוניברסיטה בה תלמדו בסופו של דבר. לימודי רפואה תוכלו ללמוד באיטליה, בהונגריה, ברומניה, בפולין, בארה"ב, בקנדה, בצ'כיה ועוד.
 
ראשית, מומלץ לבדוק אילו מוסדות לימוד בארצות אלו מעניקים תואר ברפואה, המוכר בארץ על-ידי המחלקה להכרת תארים במשרד החינוך או במשרד הבריאות, כך שבסיום לימודיכם תוכלו להיבחן בבחינות ההסמכה בארץ ולאחריהן תוכלו לעבור את הסטאז' וההתמחות בדיוק כמו בוגרי הפקולטות לרפואה בארץ.
 
לאחר שבחרתם את המוסדות שתאריהם מוכרים בארץ, כדאי לבדוק מה גובה שכר הלימוד בכל אחת מן האוניברסיטאות ומהו יוקר המחיה בארצות אלו ולבדוק אם הם עומדים בתקציב שלכם. לעיתים תמצאו שגובה שכר הלימוד נמוך משכר הלימוד בארץ וכך גם גובה המחיה. למשל באיטליה או ברומניה תשלמו על לימודי רפואה סכומים דומים ואף נמוכים משכר הלימוד בארץ, ובנוסף יוקר המחייה הוא כזה המאפשר התקיימות סטודנט בכבוד  במדינות אחרות,כמו קנדה, ארה"ב ואוסטרליה שכר הלימוד גבוה מזה שבארץ באופן משמעותי . אגב ממדינות אלו מגיעים די הרבה סטודנטים ללמוד באירופה, כשאחד השיקולים הוא בהחלט גובה שכר הלימוד. קחו בחשבון כי במשך שנתיים לפחות לא תוכלו ללמוד, ללא גורם מימון כלשהו, כיוון שמסגרת הלימודים לרב, לא תאפשר לכם לעבוד וללמוד במקביל. הגם שמדינות מסוימות אינן מאפשרות לזרים לעבוד בהן, כדי לא לעודד זרים להשתקע בהן .
 
אם ברשותכם דרכון זר ואתם חיים במדינה, שהעניקה לכם את הדרכון, שלוש שנים לפחות, תוכלו ללמוד שם במחיר מוזל וכתושבי המדינה תוכלו לעבוד בה ללא מגבלות, עד כמה שמערכת השעות תאפשר לכם.
 
בעת שאתם משווים בין אוניברסיטה אחת לאחרת, בדקו מהי שפת הלימוד בה. האם זו השפה המקומית או שמוצעים בה גם מסלולי לימודי באנגלית. חשוב והכרחי ללמוד לפני היציאה ללימודים את שפת הלימוד והשפה המדוברת במדינה, כיוון שיהא עליכם להיבחן במבחני המיון בשפות אלו כחלק מתנאי הקבלה למוסדות. אם תיבחנו בארץ דוברת אנגלית, או באוניברסיטה שבה מתקיימים הלימודים באנגלית, תידרשו אף על-פי רוב להיבחן במבחני המיוןTOEFL ו-IELTS , על-פיהם תיקבע רמתכם באנגלית. בנוסף למבחני השפה תיבחנו במקצועות היסוד הרלוונטיים: כימיה, ביולוגיה, אנטומיה, פיזיקה ופיזיולוגיה.
 
באיטליה למשל יהא עליכם ללמוד רפואה באיטלקית וכמובן שאת מבחני המיון במקצועות היסוד תעשו באיטלקית, בעוד שבהונגריה וברומניה תצטרכו ללמוד את שפת המקום, כדי לעבור את מבחני הקבלה ולצלוח את הלימודים. יש אף מדינות בהן תצטרכו להגיע במיוחד בתקופת הקיץ לריאיון אישי כחלק מתנאי הקבלה, קחו זאת בחשבון.
 
שימו לב, שנת הלימודים מתחילה בחו"ל בספטמבר, שלא כמו בארץ. מובטח לכם שתוכלו להרגיש כמו בארץ אם תבחרו ללמוד באירופה, כיוון שלמעלה מ-90% מקרב הישראלים הלומדים רפואה בחו"ל לומדים באירופה. כך שלברוח מסביבה ישראלית יהיה לכם קשה, אם זו הייתה כוונתכם.
 
מומלץ לבחון מספר אוניברסיטאות, כמובן שכדאי ורצוי לשאול ולהתעניין אצל סטודנטים שלומדים שם או למדו בעבר. הירשמו רק לאוניברסיטה שמתאימה לכם באמת וזכרו כי האוניברסיטאות מחזרות אחריכם ובידכם הכוח לבחור, כך תקל עליכם הבחירה.
 
שש שנים של לימודים מצפות לכם, לאחר מכן הם תחזרו ארצה ותיבחנו בבחינות ההסמכה של משרד הבריאות. מכאן מחכה לכם המסלול הרגיל של הסטאז', יחד עם חברים שלמדו רפואה בארץ, לאחר מכן ההתמחויות השונות לאחר שסיימתם את המסלול הלימודי הארוך, אתם מתחילים להגשים את חלומכם כרופאים לכל דבר.
...אז שיהיה לכולכם בהצלחה בדרך אל תואר הדוקטור הנכסף.
 
חפשו אותנו ברשתות החברתיות
 • פייסבוק סאמר סקול
 • אינסטגרם סאמר סקול
 • פייסבוק לימודים בחו"ל
צור קשר
טלפון רב-קווי 03-5354449
לחצו לשיחה חינם

קמפוס לימודים מקבלת את שכרה ממוסדות הלימוד השונים
לפיכך שירותי הרישום וליווי הסטודנט אינם כרוכים בתשלום.

 • לימודים בגרמניה - המכינה הכי נחשבת בישראל ובגרמניה
  לימודים בגרמניה, המכינה הכי חשובה בישראל ובגרמניה
  קרא עוד אודות לימודים בגרמניה - המכינה הכי נחשבת בישראל ובגרמניה
 • טיול אחרי צבא, לימוד שפה בחו"ל
  טיול אחרי צבא בסטייל חדש, הילדים של ... כבר נסעו לשם
  קרא עוד אודות טיול אחרי צבא, לימוד שפה בחו"ל
 • לימודי רפואה באיטליה באנגלית, יותר זול מישראל
  לימודי רפואה באנגלית באיטליה
  קרא עוד אודות לימודי רפואה באיטליה באנגלית, יותר זול מישראל
 • ללמוד באיטליה - אין זול מזה
  לימודים באיטליה במחירים מדהימים
  קרא עוד אודות ללמוד באיטליה - אין זול מזה
 • לימודים בקנדה - יותר טוב מארה"ב
  לימודים בקנדה - מלימודי תואר ועד קורסים קצרים
  קרא עוד אודות לימודים בקנדה - יותר טוב מארה"ב
 • סאמר סקול 2019
  רוצים חוויה לכל החיים ? הרשמו עכשיו לסאמר סקול של קמפוס
  קרא עוד אודות סאמר סקול 2019
 • לימודים בספרד ב 1000 יורו לשנה
  לימודי תואר בספרד ב 1000 יורו לשנה, כדאי, משתלם ויותר זול מישראל.
  קרא עוד אודות לימודים בספרד ב 1000 יורו לשנה
 • לימוד שפות בחו"ל - ממש לא יקר
  לימודי שפות בחו"ל מתאים לכל כיס !
  קרא עוד אודות לימוד שפות בחו"ל - ממש לא יקר