מסלולי לימוד מבוקשים בגרמניה


הירשמו כאן לקורס שפה בחו״ל

האוניברסיטאות הציבוריות והפרטיות בגרמניה מציעות תוכניות לימוד מגוונות בסטנדרטים בינלאומיים. בעמוד זה ריכזנו עבורכם מספר מסלולי לימוד מבוקשים ללימודים אקדמאיים בגרמניה ומידע על מה כוללת תוכנית הלימודים ומה הם יתרונות הלימוד של המקצוע בגרמניה.

מקצועות לימוד בגרמניה

 
האוניברסיטאות הציבוריות והפרטיות בגרמניה מציעות תוכניות לימוד מגוונות בסטנדרטים בינלאומיים. בעמוד זה ריכזנו עבורכם מספר מסלולי לימוד מבוקשים ללימודים אקדמאיים בגרמניה ומידע על מה כוללת תוכנית הלימודים ומה הם יתרונות הלימוד של המקצוע בגרמניה.

לימודי הנדסה וטכנולוגיה בגרמניה


גרמניה ידועה בפקולטות איכותיות למקצועות ההנדסה והטכנולוגיה. למעשה, ע"פ דירוג  אוניברסיטאות QS העולמי , מדורגות הפקולטות להנדסה וטכנולוגיה בגרמניה בין ה-50 המובילות בעולם.
 
מומלץ ללמוד הנדסה בגרמניה באוניברסיטה הטכנולוגית Technische Universität München – הפקולטה להנדסה של אוניברסיטה זו  מדורגת במקום 27 ע"פ דירוג QS העולמי ובין מקצועות ההנדסה המוצעים בפקולטה ניתן למצוא הנדסה אזרחית, הנדסת אלקטרוניקה והנדסת תעופה וחלל. אוניברסיטה נוספת מומלצת הינה RWTH Aachen University - האוניברסיטה הגדולה ביותר בגרמניה לטכנולוגיה והידועה ביותר באירופה כולה. הפקולטה להנדסה וטכנולוגיה שלה מדורגת במקום 42 ע"פ דירוג QS העולמי.
 
בין המסלולים המבוקשים בתחום בולטים לימודי הנדסת חומרים ולימודי הנדסת אלקטרוניקה.
 
לימודי הנדסה בגרמניה נמשכת כ-3-4 שנים וכדי להתקבל ללימודים יש להציג ממוצע בגרויות מעל 75 (ללא בונוסים) ולעבור בהצלחה מבחן TestDaF או  DSH.
 
לימודי הנדסה מקנים יתרון גלובלי משמעותי לאלה השואפים להשתלב במשק הבינלאומי ובשוק המקומי. לימודי הנדסה וטכנולוגיה מגרמניה מהווים גם יתרון למי שחוזרים לארץ לאחר הלימודים בשל יחסי המסחר בין ישראל לגרמניה. היקף הייצוא מישראל לגרמניה עומד על כ- 1698 מיליון דולר ושיעור הייבוא מגרמניה הוא כ-3676  מיליון דולר.

לימודי מדעי החיים


גרמניה היא המדינה המפותחת ביותר באיחוד האירופאי בתחומי הטכנולוגיה והמדע והיא תומכת ומעודדת השתלבות במסלולים אלה וקיומם של מחקרים מדעיים באמצעות פיתוח מוסדות הלימוד ומתן מימון עבור התקדמות המדע.

מאוד קל להתקבל לפקולטות למדעי החיים כמו ביולוגיה, כימיה ופיזיקה. גרמניה משקיעה מאמצים רבים כדי לקדם את המדע, לכן לאוניברסיטאות יש מספר ענק של מקומות למקצועות אלו, כך שיש מקום כמעט לכל נרשם. מי שיעשה את המאמץ לעבור את מבחן השפה ייהנה מתואר מרתק ומהיוקרה שנלוות לתואר במדעי החיים מגרמניה.
 
ממומלץ ללמוד מקצועות אלה באוניברסיטת Ludwig-Maximilians-Universität München . בעלת הפקולטה למדעי החיים ורפואה המדורגת במקום 21 ע"פ דירוג QS העולמי או ב-Karlsruhe Institute of Technologyהכוללת פקולטה למדעי החיים  המדורגת במקום 34 ע"פ דירוג QS העולמי.

לימודי רפואה בגרמניה


גרמניה היא אחת מהמדינות המבוקשות ביותר באירופה ללימודי רפואה. האוניברסיטאות הציבוריות והפרטיות בגרמניה מציעות תוכניות לימודים מגוונות והכשרות מעשיות איכותיות בשיתוף פעולה עם בתי חולים, מכוני מחקר, קליניקות טיפול ועוד. לימודי רפואה מספקים הזדמנות להשתלב בתחומים שונים בין אם במחקר קליני ובין אם בניית קריירה ברפואה פרטית או בתוך מערכת הבריאות הציבורית. סטודנטים הבוחרים ללמוד רפואה בגרמניה יכולים לצפות ללימודים מאתגרים ומרתקים באחד מבין 35 בתי הספר לרפואה המוצעים בגרמניה.

לימודי רפואה בגרמניה נמשכים כ-6.5 שנים, לימודי רפואת שיניים כ-5 שנים, לימודי וטרינריה כ-5 שנים. כדי להתקבל ללימודי רפואה  יש להציג ממוצע בגרויות מעל 90 (ללא בונוסים) ולעבור בהצלחה מבחן  TestDaF או DSH.

ראו מידע מפורט עבור בעלי אזרחות ישראלית
ראו מידע מפורט  עבור בעלי אזרחות אירופאית

לימודי מנהל עסקים בגרמניה


מנהל עסקים הוא בין המסלולים המבוקשים ביותר בגרמניה. סטודנטים למנהל עסקים בגרמניה יוכלו ליהנות מיתרונות בולטים כמו לימודים באוניברסיטאות יוקרתיות ושלל הזדמנויות תעסוקתיות להשתלבות במשק האירופאי או בחברות בינלאומיות או ישראליות המנהלות קשרי חוץ עם האיחוד האירופאי. ניתן ללמוד מנהל עסקים בגרמניה בשפה האנגלית או בגרמנית, כשהלימודים לתואר ראשון נמשכים 3 שנים. כדי להתקבל יש להציג ממוצע בגרויות מעל 65 (ללא בונוסים) ולעבור בהצלחה מבחן שפה.

כדאי ללמוד מנהל עסקים באוניברסיטאות הפרטיות בגרמניה כמו IUBH בה ניתן להתמחות בשיווק בינלאומי, ניהול פיננסי, ניהול משאבי אנוש או ב- Bad Homburg בפרנקפורט המציעה לימודי תואר ראשון ולימודי תואר שני בניהול, שיווק, ניהול אירועים, תקשורת עסקית, ניהול מדיה ועוד.
 
אם בחרתם ללמוד מנהל עסקים באוניברסיטה ציבורית בגרמניה, אוניברסיטת מנהיים מדורגת בין 100 האוניברסיטאות הטובות בעולם על פי מדד QS העולמי ונחשבת ל" הרווארד " של גרמניה. הלימודים כוללים נושאים חשובים כמו חשבונאות, תכנון עסקי, מימון ושיווק, יסודות מקרו כלכליים, ניהול תהליכים.
 
במהלך הלימודים, הסטודנטים מפתחים מיומנויות ומתודולוגיות כמו ניתוח בעיות, זיהוי פתרונות המותאמים לשוק, קבלת החלטות ואף מתנסים גם בפרויקטים מעשיים מול חברות מובילות במשק.

לימודי אדריכלות ועיצוב בגרמניה

 
גרמניה היא מדינה בהתפצחות תעשייתית מתמדת ולראייה תוכלו לראות את המגדלים שמעצבים את קו הרקיע של עריה הגדולות - פרנקפורט, מינכן, ברלין.
 
בגרמניה תוכלו ללמוד לימודי תואר ראשון ולימודי מאסטר באדריכלות ועיצוב במגוון רחב של אוניברסיטאות ציבוריות ואוניברסיטאות פרטיות. בין מוסדות לימוד מומלצים ניתן למצוא את ABK האקדמיה לאמנות ועיצוב בשטוטגרט, שנוסדה בשנת 1761 ומתמחה בציור, פיסול, אדריכלות ועיצוב ברמה גבוהה מאוד, את RWTH Aachen הכוללת 22 מכונית להיסטוריה של האמנות והעיצוב וכן פקולטה יוקרתית ללימודי ארכיטקטורה, את המחלקה לארכיטקטורה של TUM במינכן המחזיקה במספר פרסי הצטיינות בתחום האדריכלות כמו הפרס הגרמני לאדריכלות ובפרס הגרמני על תכנון עירוני.
 
כמו כן, כדאי ללמוד בפקולטה לארכיטקטורה של אוניברסיטת שטוטגרט המציעה לימודים אצל מרצים בינלאומיים ומציגה שילוב יוצא דופן בין אדריכלות ואורבניזם, אוניברסיטת הנובר היחידה בצפון גרמניה שמציעה הכשרה ומחקר באדריכלות נוף ותכנון סביבתי. התואר הראשון באדריכלות מספק ידע בסיסי בשרטוט, עבודה עם תוכנות עיצוב ועד הרכבים טכניים, מרחב, שימוש באובייקטים, נושאים של קיימות, תכנון עירוני, ניידות, אנרגיית חיים. בנוסף ניתן ללמוד בגרמניה מקצועות עיצוב שונים כמו עיצוב אופנה, עיצוב גרפי, עיצוב תעשייתי ועיצוב פנים.
 
חשוב לדעת: משך לימודי אדריכלות בגרמניה 4-5 שנים ותנאי הקבלה הם - תעודת בגרות מלאה בממוצע מעל 70 בלי בונוסים ומעבר מבחן שליטה בשפה הגרמנית. לימודי עיצוב בגרמניה נמשכים 3 שנים ותנאי הקבלה הם הגשת תעודת בגרות מלאה בממוצע מעל 60 בלי בונוסים ומעבר מבחן שליטה בשפה הגרמנית   דוגמאת TESTDAF או DSH

לימודי וטרינריה בגרמניה


לימודי וטרינריה מאפשרים לבוגרים להשתלב בתחום רפואת בעלי החיים ולטפל בבעלי חיים. בגרמניה ניתן ללמוד וטרינריה בכמה מהאוניברסיטאות המובילות בערים הגדולות במדינה. כך למשל, אוניברסיטת Freie בברלין מציעה מרכז יוקרתי של מחקר ברפואה וטרינרית. זה הוא מרכז אחד מתוך חמישה אתרים בלבד בגרמניה המציעים חינוך והכשרת וטרינרים.
 
הלימודים כוללים ידע תיאורטי וידע מעשי, טיפול בבעלי חיים, השפעת גורמים תזונתיים, בריאות, רבייה של בעלי חיים יחד עם מערכות, עור, שרירים, שלד וכליות של בעלי חיים. המחלקה הוטרינרית של אוניברסיטת LMU   במינכן היא המוסד היחיד בדרום גרמניה שמציע לימודי וטרינריה. תכנית הלימודים המקיפה כוללת מדע ומתמקדת בהכשרה קלינית ובנוסף היגיינת מזון ובריאות. לימודי וטרינריה בגרמניה כוללים  3,850 שעות של קורסי חובה וקורסי בחירה ו-1,170 שעות הכשרה מעשית. הלימודים מתמקדים בפיסיקה, כימיה, זואולוגיה, אנטומיה, ביוכימיה, פיזיולוגיה, גידול בעלי חיים, גנטיקה, וירולוגיה ועוד.
 
הלימודים נמשכים כ-5 שנים ותנאי הקבלה הם תעודת בגרות מלאה בממוצע מעל 90 בלי בונוסים ומעבר מבחן שליטה בשפה הגרמנית

ראו מידע מפורט על לימודי וטרינריה

לימודי רפואת שיניים בגרמניה

 
אחד ממקצועות הרפואה המבוקשים בגרמניה הוא רפואת שיניים וסטודנטים רבים מכל העולם מגיעים לגרמניה כדי ללמוד בפקולטות הנחשבות לרפואת שיניים.
 
בין האוניברסיטאות הנחשבות והמבוקשות ללימודי רפואת שיניים בגרמניה, ניתן למצוא את אוניברסיטת Albert-Ludwigs-Universität  בפרייבורג, אוניברסיטת גתה בפרנקפורט, אוניברסיטת rwth ואוניברסיטת  ULM.
 
לימודי רפואה שיניים נמשכים לרוב 5 שנים או 10 סמסטרים מלאים, הקורסים כוללים גם מחקר פרה-קליני ותיאוריה, מגוון רחב של דיסציפלינות שיניים ומדעיים, ביוכימיה, אנטומיה ופיזיולוגיה. התקופה הקלינית משלבת יותר נושאים אינטנסיביים ומתרכזת בהתנסות מעשית והפנמה של טכניקות רפואת שיניים. לאחר סיום ההתמחות, הבוגרים יכולים להגיש בקשה לרישיון רפואי ברפואת שיניים מהרשות המתאימה במדינה ולהשתלב בעבודה בקליניקות פרטיות, ציבוריות, מחקר, הוראה, חברות ביטוח המתמחות בבריאות או בתעשיית התרופות.
 
משך הלימודים הוא 5 שנים ותנאי קבלה הם תעודת בגרות מלאה בממוצע מעל 90 בלי בונוסים ומעבר מבחן שליטה בשפה הגרמנית  TestDaF.

לימודי סיעוד בגרמניה


מי שמעוניין להשתלב בתחום הסיעוד, יוכל ללמוד סיעוד באוניברסיטאות בגרמניה. לימודי סיעוד נמשכים לרוב 3 שנים וכוללים גם 2,500 שעות הכשרה מעשית בבית חולים או במרפאות מורשות. בשנות ההתמחות מקבלים תשלום שנע בין 930 אירו לחודש ל-1,030 אירו לחודש.
 
לאחר לימודי הסיעוד ניתן להשתלב במחלקות שונות ובתחומי סיעוד מגוונים כמו אונקולוגיה, טיפול ביתי, פסיכיאטרי ולהתקדם גם לתפקידי ניהול. מקצוע הסיעוד נחשב לאחד מהמקצועות המועדפים בגרמניה כיוון שהעוסקים בו נהנים מתנאים נוחים ושכר משתלם.
 
מומלץ ללמוד סיעוד באחת האוניברסיטאות הנחשבות בתחום כמו אוניברסיטת Albert-Ludwigs בפרייבורג, בית החולים האוניברסיטאי Capitalent Medical GmbH בפרנקפורט, אוניברסיטת שילר בהיידלברג ואוניברסיטת ברמן.
 
משך הלימודים הוא 4 שנים ותנאי הקבלה הם תעודת בגרות מלאה בממוצע מעל 90 בלי בונוסים ומעבר מבחן שליטה בשפה הגרמנית דוגמאת TestDaF.
 
חפשו אותנו ברשתות החברתיות
 • פייסבוק סאמר סקול
 • אינסטגרם סאמר סקול
 • פייסבוק לימודים בחו"ל
צור קשר
טלפון רב-קווי 03-5354449
לחצו לשיחה חינם

קמפוס לימודים מקבלת את שכרה ממוסדות הלימוד השונים
לפיכך שירותי הרישום וליווי הסטודנט אינם כרוכים בתשלום.

 • לימודים בגרמניה - המכינה הכי נחשבת בישראל ובגרמניה
  לימודים בגרמניה, המכינה הכי חשובה בישראל ובגרמניה
  קרא עוד אודות לימודים בגרמניה - המכינה הכי נחשבת בישראל ובגרמניה
 • טיול אחרי צבא, לימוד שפה בחו"ל
  טיול אחרי צבא בסטייל חדש, הילדים של ... כבר נסעו לשם
  קרא עוד אודות טיול אחרי צבא, לימוד שפה בחו"ל
 • לימודי רפואה באיטליה באנגלית, יותר זול מישראל
  לימודי רפואה באנגלית באיטליה
  קרא עוד אודות לימודי רפואה באיטליה באנגלית, יותר זול מישראל
 • ללמוד באיטליה - אין זול מזה
  לימודים באיטליה במחירים מדהימים
  קרא עוד אודות ללמוד באיטליה - אין זול מזה
 • לימודים בקנדה - יותר טוב מארה"ב
  לימודים בקנדה - מלימודי תואר ועד קורסים קצרים
  קרא עוד אודות לימודים בקנדה - יותר טוב מארה"ב
 • סאמר סקול 2019
  רוצים חוויה לכל החיים ? הרשמו עכשיו לסאמר סקול של קמפוס
  קרא עוד אודות סאמר סקול 2019
 • לימודים בספרד ב 1000 יורו לשנה
  לימודי תואר בספרד ב 1000 יורו לשנה, כדאי, משתלם ויותר זול מישראל.
  קרא עוד אודות לימודים בספרד ב 1000 יורו לשנה
 • לימוד שפות בחו"ל - ממש לא יקר
  לימודי שפות בחו"ל מתאים לכל כיס !
  קרא עוד אודות לימוד שפות בחו"ל - ממש לא יקר