צרו קשר ותתחילו לתכנן את החלום
צרו קשר ותתחילו לתכנן את החלום
מעדיפים בטלפון?
חייגו לתיאום פגישה.
03-5354449
או כתבו לנו (הודעות טקסט בלבד):
צרו קשר
משרדי קמפוס פתוחים בין השעות 09:00 ל 18:00
נווטו אלינו בוויז
דרכי הגעה נוספות
לקבלת מידע חינם מיועץ קמפוס לימודים מלאו את הטופס.
שדות המסומנים בכוכבים הינם שדות חובה.
עמוד הבית > מאמרים וכתבות > לימודי רפואה בחו"ל – האלטרנטיבה השפויה

לימודי רפואה בחו"ל – האלטרנטיבה השפויה

בחודש מרץ 2011, ההסתדרות הרפואית בישראל פתחה בשביתה ברוח הסיסמא: "להציל את הרפואה הציבורית בישראל". 
אומנם בסופו של דבר הגיעו להסכם והשביתה הסתיימה, אך הדברים פחות או יותר נשארו כשהיו: שביתות חוזרות של אחיות ומתמחים, בריחות מוחות לחו"ל, רופאים שעוברים כל עת מהרפואה הציבורית לרפואה פרטית ובתי חולים שמשוועים לתוספות של תקציבים. 
 
הסאגה הזאת היא ראי המשקף את התהליך שעוברים הרופאים בארץ כבר בהגשת מועמדותם ללימודי הרפואה. תנאי קבלה מחמירים, לימודים קשים ומייגעים ומציאות מורכבת. 
אומנם מדובר בעבודה מספקת להפליא, חיי אנוש עומדים על הסף, אבל מועמדים לרפואה רבים שיודעים מראש מה מצפה להם בהמשך הדרך מעדיפים להתחיל את לימודיהם בתנאים נוחים יותר במטרה לאזור כוחות ואנרגיות לקריירה התובענית ולעתיד האינטנסיבי ובוחרים מראש ללמוד רפואה בחו"ל.

להתחיל את הקריירה בחו"ל

מקצוע הרפואה הינו מקצוע נחשק, מבוקש ויוקרתי בכל העולם, אבל בארץ מוצבות מגבלות רבות יותר על המועמדים לרפואה שמקשות מאוד להפוך את החלום למקצוע. 
זה מתחיל בהיצע נמוך של אוניברסיטאות,  לימודי הרפואה מוצעים רק בחמש אוניברסיטאות (אוניברסיטת תל אביב, הטכניון, אוניברסיטת בן גוריון בנגב, האוניברסיטה העברית ולאחרונה הצטרפה הפקולטה לרפואה בצפת הפועלת במסגרת אוניברסיטת בר אילן), ממשיך בתנאי קבלה מחמירים שהינם מהגבוהים בעולם, כגון הצגת ציון פסיכומטרי גבוה (החל מ-740), ממוצע בגרות גבוה, מיונים, מבחנים, מבדקים וראיונות אישיים ומסתיים במערכת שעות צפופה של לימודים אינטנסיביים שנמשכים שנים ארוכות.

בחו"ל המצב שונה, במיוחד במדינות מערב אירופאיות כמו איטליה שהפכה מזמן ליעד אטרקטיבי עבור מועמדים ללימודי רפואה מהארץ ומהעולם. 
אומנם גם באיטליה הלימודים נמשכים כשש שנים, כשבשלב הראשון הסטודנט מקבל תואר במדעי הרפואה  (B.Sc Med) ובשלב השני לומד לימודי רפואה קליניים ומתחיל לאחר מכן שנת התמחות, אך התנאים והאווירה שונים לחלוטין.
שכר לימודים נמוך, תנאי קבלה נוחים, אפשרות לעבוד וללמוד במקביל, מערכת שעות אטרקטיבית ולימודים בקהילה חמה וידידותית באחת המדינות היפות והרומנטיות בעולם.
יתרונות אלה מאפשרים לסטודנטים לרפואה להתחיל בנקודת זינוק גבוהה, ללמוד לימודים איכותיים בתנאים מגוננים באווירה תומכת וידידותית שמאפשרת להם להתפתח ברוגע וביציבות אל תוך הקריירה התובענית שממתינה להם. 

לימודי רפואה באווירה תומכת

שוקלים ללמוד לימודי רפואה בחו"ל באיטליה? לפניכם היתרונות הבולטים שיש לאיטליה.
רמה אקדמית גבוהה – בכל האוניברסיטאות באיטליה, הרמה האקדמית היא בין הגבוהות בעולם וארבע מהן מדורגות בין 200 האוניברסיטאות המובילות בעולם בתחום הרפואה: אוניברסיטת פאדובה, אחת האוניברסיטאות העתיקות ביותר באיטליה, אשר התפתחה והרחיבה את פעילותה ל-13 פקולטות בהם לומדים כ-60,000 סטודנטים. אוניברסיטת לה-ספיינצה, אוניברסיטה הכוללת 19 פקולטות שונות המציעות פעילויות שונות ושני בתי ספר הנמצאים בבעלות האוניברסיטה. אוניברסיטת בולוניה, האוניברסיטה העתיקה ביותר בעולם המערבי, הכוללת 23 פקולטות שונות. אוניברסיטה זו מציעה תוכניות לימוד שונות ותוכניות חילופי סטודנטים ואוניברסיטת פירנצה, המקבלת בכל שנה סטודנטים זרים רבים, היישר לזרועות מרכז תרבותי שתפקידו להקל עליהם בקשיי קליטה ושפה.

שכר לימוד אטרקטיבי – שכר הלימוד של לימודי רפואה בחו"ל באיטליה נמוך יחסית, ועומד על 400-1200 יורו לשנה ומהווה גורם למשיכה ההמונית ללימודי רפואה באיטליה. בנוסף, ניתן להגיש בקשה למלגה על בסיס סוציו-אקונומי נמוך או הצטיינות, שמלגת מחיה יכולה לכסות את כל שכר הלימוד ואפילו למממן מגורים באיטליה.

לימודים בתנאים נוחים – יתרונות נוספים עבור סטודנטים לרפואה באיטליה הם שהלימודים באיטליה מתקיימים בימים ב'-ו' בשעות הבוקר והצהריים (8:30-16:00) כך שהסטודנט יכול לעבוד במהלך היום ולנהל חיי חברה.

לימודי רפואה באנגלית – החל מהשנה ניתן ללמוד במבחר אוניברסיטאות באיטליה רפואה בשפה האנגלית, שינוי שמאפשר ליותר סטודנטים להצליח בלימודיהם מבלי להסתמך על הידע שלהם בשפה האיטלקית.

עתיד ורוד – רבים מהרופאים בישראל קיבלו את הכשרתם בתחום הרפואה באיטליה ולכן, אם תבררו מראש שהתואר מוכר, תוכלו להשתלב בעבודה ברפואה בישראל ובמדינות שונות בעולם.


דילוג לתוכן